Московський університет друку ім. Федорова

 

 

 

Московський державний університет друку імені Івана Федорова є центром формування наукового та освітнього простору Росії і всього СНД у сфері медіаіндустрії і єдиним вузом Росії, який здійснює комплексну підготовку кадрів з вищою професійною освітою для всього спектру професій в цій сфері.

 

Офіційна сторінка університету:

mgup.ru

 

 

 

Tabs

Про ВНЗ

 

 

На сьогоднішній день університет налічує близько 7000 студентів. Бюджетний прийом перевищує 500 осіб на рік. В університеті навчається 320 студентів-іноземців з далекого та ближнього зарубіжжя: Болгарії, В'єтнаму, Німеччини, Замбії, Ірану, Китаю, Кореї, Монголії, Сирії, України, Казахстану, Киргизії, Узбекистану, Туркменістану, Таджикистану та інших країн.

 

Іноземним студентам надаються місця в гуртожитках, які щорічно стають призерами конкурсу «Кращий гуртожиток». 

 

Університет не тільки приймає на навчання іноземців, але і сприяє міжнародному обміну студентів з вузами-партнерами. Кращі студенти проходять стажування в Німеччині, Кореї, Болгарії та в інших країнах.

 

Освітній процес у вузі здійснюється силами 40 кафедр, в колектив яких входять висококваліфіковані викладачі: 66% мають вчені ступені і звання, 17% - доктори наук, професори.

 

Крім того, якісної освіти сприяють обширні фонди бібліотеки (близько 2 млн. Одиниць зберігання), різноманітні електронні видання та програмні засоби. Університет за допомогою власного видавничо-виробничого центру щорічно випускає понад 2000 обліково-видавничих аркушів друкованої продукції: підручники, навчальні посібники, методичні видання та багато іншого.

 

Великою перевагою університету є можливість студентів поєднувати навчання та науково-дослідну діяльність, результати якої систематично публікуються у вузівських наукових збірниках та наукових журналах, представляються на російських і на зарубіжних наукових конференціях.

 

В університеті існує інтегрована форма навчання на факультеті видавничої справи та журналістики, де студентська практика поєднується з освітнім процесом. Для багатьох місце стажування стає місцем роботи.

 

Студентам університету надається можливість проходження практики на базі провідних видавничих будинків, дизайнерських студій, телерадіокомпаній, рекламних агентств, редакцій газет і журналів (таких як «Російська газета», «Нова газета», «Вечірня Москва», «Нові вісті» тощо) . Віднедавна студенти мають можливість стажуватися в Держдумі та Раді Федерації.

 

Студенти технічних факультетів відточують майстерність у спеціалізованих лабораторіях, які об'єднані в Центр лабораторно-практичного навчання. Центр оснащений сучасною технічною базою, в тому числі обладнанням таких зарубіжних фірм-виробників, як Heidelberg, MAN Roland, КБА (Koenig & Bauer AG), DuPont, Hewlett Packard, X-Rite і ін В останні роки лабораторії Центру поповнились обладнанням цифрового друку, унікальними приладами для дослідження матеріалів, палітурними і фальцювальна машинами.

 

Обладнання комп'ютерних класів (всього в університеті нараховується 910 навчальних комп'ютерів) щорічно оновлюється на 15-20%. Комп'ютери об'єднані в 3 локальні мережі, з'єднані між собою через Інтернет. Швидкість підключення до мережі Інтернет 10 Мбіт, трафік не обмежений. З кінця 2011 року в усіх трьох корпусах університету з'явився безкоштовний Wi-Fi.

 

Університет приділяє велику увагу організації дозвілля та студентського життя. У літні та зимові канікули організовується активний відпочинок в спортивно-оздоровчих таборах Підмосков'я, Краснодарського краю і Криму. Так само у вузу є власна база відпочинку «Сушнево-2», розташована у Володимирській області. Понад 600 студентів щорічно відвідують культурно-історичні місця Москви, Санкт-Петербурга, міст «Золотого кільця» та інші пам'ятки Росії.

 

Організацією творчого життя займається Центр студентських ініціатив. У вузі активно діють студентський театр, театр танцю, студія сучасного танцю, вокальна та хорова студія, поетичний гурток, вокально-інструментальний ансамбль та ін Студенти стають призерами та дипломантами масштабних московських заходів, наприклад, фестивалю Фестоса, студентських олімпіад, міської школи студентського активу, школи лідерства та ін.

 

Протягом останніх років проводяться щорічні універсіади з літнім і зимовим видам спорту. У спортивному комплексі та гуртожитку університету працюють 10 секцій. Кращі спортсмени університету успішно беруть участь у районних, окружних, московських і всеросійських змаганнях.

 

Профспілкова організація студентів та наші активісти співпрацюють з Молодіжною радою САО міста Москви, Московським студентським центром, Асоціацією профспілкових організацій студентів, з профспілковими організаціями та молодіжними об'єднаннями вузів міста Москви.

 

Більше 95% молодих фахівців працевлаштовуються після закінчення вузу. Багато наших випускників домоглися значних висот у кар'єрі і стали керівниками видавництв і поліграфічних компаній, головними редакторами журналів, відомими художниками і дизайнерами.

 

Особливою популярністю останнім часом користуються програми професійної перепідготовки із застосуванням дистанційних технологій навчання, що реалізуються Інститутом відкритої освіти. Також МДУП імені Івана Федорова реалізує велику кількість програм професійної перепідготовки та підвищення кваліфікації: більше 2000 фахівців галузі підвищують свою кваліфікацію в Центрі додаткової освіти.