Вільнюський технічний університет (Vilnius Gediminas Technical University (VGTU)) є державним вищим навчальним закладом, який має права юридичної особи і діє як громадська організація. Університет був заснований в Парламенті Литовської Республіки.
Це один з найбільших вищих навчальних закладів у Литві, країні, що займає лідируючі позиції серед країн Балтії у сфері освіти інженерно-технічних наукових досліджень.
ВДТУ визнано єдиним технічним університетом серед країн Балтії в QS World University Rankings 2012/2013.
Вільнюський технічний університет випускає висококваліфікованих, творчих і соціально активних фахівців, які могли б успішно адаптуватися як до литовського, так і до зовнішнього ринків освіти і праці.
Вільнюський технічний університет включає в себе наступне:
- Майже 63.000 випускників протягом більш ніж 50 років свого існування
- 13.000 студентів (більше 2011/2012)
- 10 факультетів
- 10 науково-дослідних інститутів, 19 науково-дослідних лабораторій, 5 дослідних центрів
- 930 академічних співробітників
- 100 навчальних програм, заснованих по структурі з 3 циклів: бакалаврат, магістратура та аспірантура
- Більше 200 бізнес-партнерів по всій Литвії
Місія університету полягає у підготовці і навчанні соціально відповідальних, творчих, підприємницьких, конкурентоспроможної особистості, сприйнятливою до науки і новітнім технологіям, а також культурних цінностей, щоб допомогти гарантувати, економічного, соціального та культурного процвітання країни, соціальної гармонії і зберегти національність культурної ідентичності.
Діяльність університету спрямована на:
- 1) забезпеченя студентів з сучасною університетською освітою та кваліфікацією ;
- 2) стійкий розвиток в різних областях наукового знання, високий рівень наукових та експериментальних досліджень, соціального, культурного розвитку, підготовку наукових кадрів, співпрацюючи з вітчизняними і зарубіжними партнерами в галузі науки і освіти;
- 3) регіональний та національний розвиток в рамках співпраці з громадськістю і діловими партнерами за допомогою наукових, освітніх, художніх та інших культурних заходів;
- 4) розвиток суспільства , що сприятиме освіті, науці, мистецтві та культурі, суспільства, яке здатне ефективно використовувати науку і конкурувати на ринку високотехнологічної продукції та послуг.